Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

„ZNÓW JESTEŚMY WOLNI”

2018-11-20

W czwartek (15 listopada 2018r.) w naszej Szkole odbył się wieczór wspomnień pt. „Znów jesteśmy wolni”.  Uroczystość ta już na stałe wpisała się kalendarz uroczystości organizowanych przez społeczność uczniowską i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze.

W tym roku wieczornica wyglądała nieco inaczej, ponieważ w organizację  uroczystości włączyli się uczniowie Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej. Podczas spotkania, uczniowie zaprezentowali teksty literackie i utwory muzyczne pokazujące, jak wyglądało życie w niepodległej Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Oprócz artystycznej uczty, zaproszeni goście mogli spróbować biało-czerwonych ciasteczek przygotowanych przez uczniów SGEE.

Czytaj więcej o: „ZNÓW JESTEŚMY WOLNI”

UROCZYSTE PRZEKAZANIE OPIEKI NAD OBELISKIEM SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KAMIENNEJ GÓRZE.

2018-10-22

Jak co roku, z okazji powołania Karola Wojtyły na papieża, zostało zorganizowane uroczyste spotkanie pod obeliskiem znajdującym się przy ulicy Papieża Jana Pawła II. Po raz kolejny w organizację Dnia Papieskiego włączyli się uczniowie Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze. Niestety, to był już ostatni raz, kiedy mogliśmy w taki sposób uczcić naszego wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE PRZEKAZANIE OPIEKI NAD OBELISKIEM SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KAMIENNEJ GÓRZE.

EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

2018-06-19

9 czerwca  bieżącego roku reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Wiktoria Czuba, Nikola Scząchór, Antonina Trzaskoma, Michał Turek, Aleksander Król oraz Pani Małgorzata Kepel jako opiekun, wzięła udział w  VI edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego „Eksperyment Łańcuchowy” zorganizowanego przez wydział fizyki, astronomii i informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Maszyna o wdzięcznej nazwie „Szafka z Ikei” rywalizowała z innymi w kategorii gimnazjum. Wykorzystywała przede wszystkim zjawiska grawitacji, magnetyzmu oraz pęd i siłę wyrzutu. Głównymi jej elementami były windy i zjeżdżalnie pod postacią listew, rurki, magnesu, śruby Archimedesa oraz zaprogramowanej na minikomputerze Arduino nano winda „Enigma”. Niestety nie udało nam się znaleźć na liście wyróżnionych, jednak największą nagrodą było wzięcie udziału w tym konkursie. Nie przeszkodziły w tym nawet trudny transport maszyny oraz przypadkowe pozostawienie plecaka na przystanku autobusowym.

Czytaj więcej o: EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

POZNAJEMY KULTURĘ CHIN I INDII

2018-06-15

Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze zaprosiło w swoje progi zagranicznych wolontariuszy. Do naszej Szkoły przyjechali Utsav Jain (Indie) i Chen Song (Chiny). Przez cały tydzień (10.06.2018 – 15.06.2018) społeczność gimnazjalna ma możliwość poznawania dalekich kultur. Wolontariusze przygotowali dla naszych uczniów cykl prezentacji dotyczących życia w Indiach i Chinach. Jednocześnie uczniowie SGEE mają możliwość rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku obcym, ponieważ wolontariusze posługują się tylko językiem angielskim.

Czytaj więcej o: POZNAJEMY KULTURĘ CHIN I INDII

T@LENTY INFORMATYCZNE

2018-06-05

50 uczniów wzięło udział w konkursie "T@lenty Informatyczne".  Konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk".

Czytaj więcej o: T@LENTY INFORMATYCZNE