Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

2018-06-19

9 czerwca  bieżącego roku reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Wiktoria Czuba, Nikola Scząchór, Antonina Trzaskoma, Michał Turek, Aleksander Król oraz Pani Małgorzata Kepel jako opiekun, wzięła udział w  VI edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego „Eksperyment Łańcuchowy” zorganizowanego przez wydział fizyki, astronomii i informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Maszyna o wdzięcznej nazwie „Szafka z Ikei” rywalizowała z innymi w kategorii gimnazjum. Wykorzystywała przede wszystkim zjawiska grawitacji, magnetyzmu oraz pęd i siłę wyrzutu. Głównymi jej elementami były windy i zjeżdżalnie pod postacią listew, rurki, magnesu, śruby Archimedesa oraz zaprogramowanej na minikomputerze Arduino nano winda „Enigma”. Niestety nie udało nam się znaleźć na liście wyróżnionych, jednak największą nagrodą było wzięcie udziału w tym konkursie. Nie przeszkodziły w tym nawet trudny transport maszyny oraz przypadkowe pozostawienie plecaka na przystanku autobusowym.

Czytaj więcej o: EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

POZNAJEMY KULTURĘ CHIN I INDII

2018-06-15

Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze zaprosiło w swoje progi zagranicznych wolontariuszy. Do naszej Szkoły przyjechali Utsav Jain (Indie) i Chen Song (Chiny). Przez cały tydzień (10.06.2018 – 15.06.2018) społeczność gimnazjalna ma możliwość poznawania dalekich kultur. Wolontariusze przygotowali dla naszych uczniów cykl prezentacji dotyczących życia w Indiach i Chinach. Jednocześnie uczniowie SGEE mają możliwość rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku obcym, ponieważ wolontariusze posługują się tylko językiem angielskim.

Czytaj więcej o: POZNAJEMY KULTURĘ CHIN I INDII

T@LENTY INFORMATYCZNE

2018-06-05

50 uczniów wzięło udział w konkursie "T@lenty Informatyczne".  Konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk".

Czytaj więcej o: T@LENTY INFORMATYCZNE

„PRODIGAL SON”

2018-05-30

Biblia jest skarbnicą uniwersalnych prawd życiowych oraz inspiracją dla artystów. Uczniowie naszej szkoły mogli się o tym przekonać, przygotowując się do międzyszkolnego konkursu „Prodigal Son”. Zadaniem uczestników konkursowych zmagań zaprezentowanie w języku angielskim scenki opartej na „Przypowieści o synu marnotrawnym”.

Czytaj więcej o: „PRODIGAL SON”

POKAZOWY TURNIEJ TANCA "TANIEC DLA MAMY"

2018-05-28