Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / KONKURSY!!!

KONKURSY!!!

Artykuły

XIV Wrocławski Maraton Matematyczny

2016-10-02

W sobotę po raz piąty uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli we Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację. Trzy drużyny w składach:

I – Jan Kiwiński, Adam Kołodziej, Weronika Kurowska,

II - Aleksander Król, Nikodem Wiśniewski, Mikołaj Potoniec,

III - Julia Czaja, Daria Dziakowska, Filip Czugała

miały za zadanie w ciągu zaledwie półtorej godziny odnaleźć 11 punktów kontrolnych, a następnie rozwiązać pięć zadań matematycznych, rebus oraz zadanie geograficzno-matematyczne. Optymalna trasa (bez błądzenia) w kategorii gimnazjum wynosiła 4,7km. 

Wszystkim naszym drużynom udało się pokonać trasę w wyznaczonym czasie i odnaleźć większość punktów kontrolnych. Wszystkie nasze drużyny dotarły na metę w wyśmienitych nastrojach, uzyskując kolejno następujące wyniki: grupa I – 59pkt., grupa II – 376pkt., grupa III – 423pkt..

W tym roku na miejsce konkursu wybrano Twardogórę-Wesółka. Bazę zawodów usytuowano w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze. Tam można było skosztować przepysznych ciast, zjeść ciepłą zupę, którą serwowali rodzice uczniów twardogórskiego gimnazjum,  a także kupić dobrą książkę.

Uczestnicy brali także udział w zawodach sportowych, m.in. w skoku w dal z miejsca, rzutu i strzału do celu, sprawdzaniu siły mięśni brzucha oraz w turnieju łamigłówek. Czas podczas odpoczynku umilały występy cheerleaderek, które zachęcały do wspólnego tańca.

Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację.

 

Czytaj więcej o: XIV Wrocławski Maraton Matematyczny

T@lenty Informatyczne 2016

2016-06-09

W dniu 25 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja "T@lentów Informatycznych" dla uczniów klas gimnazjalnych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test wyboru z zagadnień szeroko rozumianej informatyki. Dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami praktycznymi - przed komputerem. Zadania z części praktycznej obejmowały zagadnienia z zaawansowanej obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnej). W konkursie wzięło udział troje uczniów SGEE w Kamiennej Górze - Czugała Filip, Wojtek Borowski, Michał Urbański oraz troje uczniów SGEE w Wałbrzychu - Patryk Ostafin, Radosław Kierzek i Jakub Piotrowski.

Wyniki:

    • I miejsce - Patryk Ostafin, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • II miejsce - Amadeusz Czechowski, Zespół Szkół Fundacji Szkoła Gminno Menadżersko Księgowa w Wałbrzychu - opiekun Krystian Machowczyk
    • III miejsce - Czugała Filip, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • ponadto w finale, wśród 10 najlepszych, znaleźli się jeszcze dwaj nasi uczniowie Radosław Kierzek oraz Jakub Piotrowski z SGEE w Wałbrzychu - opiekun Wojciech Andrzejewski

Uczniowie - finaliści oraz laureaci konkursu otrzymali od fundatorów roczne prenumeraty na czasopismo komputerowe "Komputer Świat" oraz nagrody rzeczowe wręczone przez Pana Marka Hryciuka Prezesa Zarządu ZETO-ŚWIDNICA oraz Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" Pana Ryszarda Janasa. 

 

Czytaj więcej o: T@lenty Informatyczne 2016

O smoku i krasnoludkach

2016-06-06

W piątek (03.06.2016 r.) odbyło się podsumowanie IV edycji powiatowego konkursu literackiego „Tak mogło być”, który polega na napisaniu nieznanej legendy o Kamiennej Górze lub jej okolicach. Uczennica naszej szkoły – WERONIKA SOBCZAK (3b) – zajęła trzecie miejsce w kategorii gimnazjalistów.

Jesteśmy pełni podziwu dla literackiego talentu Weroniki. Gratulujemy!

 

Czytaj więcej o: O smoku i krasnoludkach

Samorządnie, samorządowo, samodzielnie…

2016-04-08

Samorządnie, samorządowo, samodzielnie…

odpowiadali nasi uczniowie uczestniczący w etapie finałowym II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Samorząd terytorialny w systemie politycznym Polski” zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Wałbrzychu.

Reprezentowali nas uczniowie klas trzecich: Olga Sławatyniec, Julia Potoniec, Wojciech Borowski i Jakub Gniadek. Po rozwiązaniu i sprawdzeniu testów okazało się, że wszyscy nasi przedstawiciele otrzymali zaszczytny tytuł FINALISTY. W konkursie brało udział ponad stu uczniów gimnazjów i szkół średnich z Wałbrzycha i okolic. W ostatnim etapie było ich około trzydziestu. Uczestnicy rozwiązywali testy w pięknej auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, która była współorganizatorem konkursu. Wszyscy obecni mieli możliwość wysłuchania mini wykładu wygłoszonego przez prof. dra hab. Piotra JURKA  o samorządzie terytorialnym oraz społeczeństwie obywatelskim.

 

Czytaj więcej o: Samorządnie, samorządowo, samodzielnie…

Gratulacje dla Olgi Sławatyniec

2016-04-06