Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów

Artykuły

XV Wrocławski Maraton Matematyczny

2016-09-19

W piątek 16 września 2016 r. 10 uczniów Naszej Szkoły uczestniczyło w eliminacjach do XV Wrocławskiego Maratonu Matematycznego. Z 1591 osób startujących w eliminacjach, w kategorii gimnazjów do finału zakwalifikowało się 191 uczestników w tym troje naszych uczniów: Adam Kołodziej uczeń klasy 1a, Aleksander Król uczeń klasy 2a i Daria Dziakowska uczennica klasy 3b. Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia jutro podczas finału.

Oprócz eliminacji, które polegają na rozwiązaniu w ciągu 45 minut zadań logiczno-matematycznych, nasi zawodnicy mieli doskonałą okazję uczestniczenia w warsztatach i wykładach organizowanych przez studentów i wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego. Można było posłuchać opowieści o nowoczesnych algorytmach uczenia maszynowego,  eksploracji danych i pozyskiwania wiedzy oraz ich zastosowaniu w rozpoznawaniu obrazów, mowy i gestów. Zobaczyć pokaz możliwości łazika zbudowanego i zaprogramowanego przez studentów wydziału Informatyki czy projekcję przez okulary 3D.

 

Czytaj więcej o: XV Wrocławski Maraton Matematyczny

T@lenty Informatyczne 2016

2016-06-09

W dniu 25 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja "T@lentów Informatycznych" dla uczniów klas gimnazjalnych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test wyboru z zagadnień szeroko rozumianej informatyki. Dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami praktycznymi - przed komputerem. Zadania z części praktycznej obejmowały zagadnienia z zaawansowanej obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnej). W konkursie wzięło udział troje uczniów SGEE w Kamiennej Górze - Czugała Filip, Wojtek Borowski, Michał Urbański oraz troje uczniów SGEE w Wałbrzychu - Patryk Ostafin, Radosław Kierzek i Jakub Piotrowski.

Wyniki:

    • I miejsce - Patryk Ostafin, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • II miejsce - Amadeusz Czechowski, Zespół Szkół Fundacji Szkoła Gminno Menadżersko Księgowa w Wałbrzychu - opiekun Krystian Machowczyk
    • III miejsce - Czugała Filip, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • ponadto w finale, wśród 10 najlepszych, znaleźli się jeszcze dwaj nasi uczniowie Radosław Kierzek oraz Jakub Piotrowski z SGEE w Wałbrzychu - opiekun Wojciech Andrzejewski

Uczniowie - finaliści oraz laureaci konkursu otrzymali od fundatorów roczne prenumeraty na czasopismo komputerowe "Komputer Świat" oraz nagrody rzeczowe wręczone przez Pana Marka Hryciuka Prezesa Zarządu ZETO-ŚWIDNICA oraz Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" Pana Ryszarda Janasa. 

 

Czytaj więcej o: T@lenty Informatyczne 2016

Olga Sławatyniec - w finale Olimpiady Biologicznej !!!

2016-03-25
Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy Olgi Sławatyniec z klasy 3 b która rywalizując z gimnazjalistami z 70 dolnośląskich gimnazjów zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału III Olimpiady Biologicznej odbywającej się  we Wrocławiu  pod patronatem Dziekana Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.W eliminacjach rejonowych 12 marca 2016 r brało udział 310 gimnazjalistów, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 62. Finały wojewódzkie odbędą się 14 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
 
Oldze gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów .
 
Czytaj więcej o: Olga Sławatyniec - w finale Olimpiady Biologicznej !!!

Brązowy medal Jakuba

2015-06-10

W dniach 23-24 maja 2015 roku, w Wieliczce, w pięknym Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw  Polski OYAMA PFK w konkurencjach: Kata, Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt. W tej prestiżowej imprezie wziął udział również nasz uczeń, Jakub Fułat, który trenuje karate od szóstego roku życia. Kuba ma na swoim koncie wiele sukcesów, imponującą kolekcję medali i pucharów. Start w Wieliczce był dla naszego ucznia niezwykle ważny. Przygotowywał się do zawodów zarówno fizycznie, jak i psychicznie.


Jakub wystartował w konkurencji semi-knockdown w kategorii 16-18 lat 60-65 kg. Pierwszą walkę stoczył z Białorusinem - Sidakou Yauheni. Niestety, musiał uznać wyższość aktualnego mistrza Europy (zwycięzcy tych zawodów), przegrywając pierwszą walkę. Nie załamał się jednak. Wspierany przez trenera i kolegów z klubu stanął do walki o trzecie miejsce. Tym razem zmierzył się z Arkadiuszem Wojewodą z Koła. I udało się! Jakub zwyciężył przed czasem! W ten sposób zdobył brązowy medal w X Otwartym Pucharze Europy.


Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sukcesu Jakuba, który zapowiada, że to jeszcze nie koniec jego sportowej kariery. Teraz jednak zamierza spróbować swoich sił w muay thay. Cóż, w karate zdobył już wszystko.Czytaj więcej o: Brązowy medal Jakuba

Laureat

2015-06-10

Tegoroczni trzecioklasiści już niedługo będą się starać o przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Bartosz Mankiewicz, uczeń klasy III b, nie musi martwić się stresującą rekrutacją. Od 30 maja 2015 r. drzwi wszystkich szkół średnich stoją przed nim otworem. Bartek zdobył bowiem tytuł laureata VIII edycji wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.


Tegoroczny temat konkursu organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu brzmiał: „Losy Polaków wywiezionych na Sybir we wspomnieniach naszych dziadków i pradziadków”. Bartek Mankiewicz przeprowadził i nagrał wywiad z p. Piotrem Zielonką, członkiem zarządu Związku Sybiraków (oddział w Jeleniej Górze). Z trwającej osiemnaście minut rozmowy możemy dowiedzieć się o niezwykle trudnych warunkach, w jakich musieli żyć Polacy wywiezieni na Sybir oraz o ogromnym wzruszeniu związanym z powrotem do ojczyzny.


Bartosz Mankiewicz, decydując się na udział w tym konkursie, zdobył nie tylko tytuł laureata. Miał także okazję do samodzielnego odkrywania prawdy historycznej i badania dziejów Polaków, które minęły, ale wciąż żyją w ich wspomnieniach.Czytaj więcej o: Laureat